Haber

Murat Kurum: Üsküdar’da tek başına 15 bin konutu dönüştürdük

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel çalışmalar yürütülürken İstanbul öncelikli bir yer tutuyor.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum da ziyaret ettiği ilçelerde seçim vaatlerini sıralıyor.

İBB Başkan Adayı Murat Kurum, bugün İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Yavuztürk Mahallesi’nin Anahtar Teslim Törenine katılarak, burada yaşayacak vatandaşlara hayırlı olmasını dileyerek, bölgede yapılacakları sıraladı.

Murat Kurum, törende yaptığı konuşmada mevcut yönetimi eleştirerek bölgenin öne çıkan sorunlarını sıralayarak yapılması gerekenleri şu şekilde aktardı:

“İstanbul halkı kararını vermiştir”

İstanbul halkı kararını vermiştir. Ne olacağını bilmek isteyenler gelip şu Yavuztürk’e bir baksın. Heyecanı görsünler. İnşallah 31 Mart’ta İstanbul ‘Murat Kurum’ diyecek. Yavuztürk seçimlerde sandıkta rekor kıracak. Yavuztürk’ümüzü böyle güzel konutlarla donatacağız. Depreme hazır hale getireceğiz.

“Yavuztürk’e metro kazandıracağız”

Kurum, bir yanda kentsel dönüşüme 350 milyar lira yatırım yapanların, diğer yanda çalışmayanların bulunduğunu, Üsküdar’da hiçbir vatandaşın Yavuztürk’ü dert etmeyeceğini, okul, kreş, Kentsel dönüşüm ve trafik sorunları birlikte çözülecek, şöyle konuştu:

Vatandaşlarımız bizi nerede görmek isterse orada olacağız. Geçmişte bu şekilde çalıştık. Nerede bir felaket varsa bu kardeşiniz oraya giderdi. Ellerimizi sıkı sıkı tuttuk. Vatandaşın yüzü gülene kadar o eli bırakmadık. Bizi arayanlar bahanelerin arkasında bulamayacaklar. Yarısı bizden kampanyasını ve metroyu Yavuztürk’e getireceğiz. Yavuztürk’ü hep birlikte inşa edeceğiz.

“Sadece Üsküdar’da 15 bin konutu dönüştürdük”

Mevcut belediye 5 bin konutu dönüştürmeyi başardı. Sadece Üsküdar’da 15 bin konutu dönüştürdük. Emin olun vatandaşlarımızın canı umurlarında değil. İnşallah 31 Mart’ta bu kötü gidişata son vereceğiz.

“Vatandaşlara sağlıklı konut kazandırdık”

“Reklam var, kentsel dönüşüm yok”

Metroların durumu ortada. Sempozyumlar var, kentsel dönüşüm yok, reklamlar, eğlenceler, konserler var ama kentsel dönüşüm yok.

“Kentsel dönüşümle 650 bin konut yapacağız”

1 Nisan’da kentsel dönüşümle 650 bin konut yapacağız diyoruz. Çünkü biz her zaman işten ve hizmetten yana olduk. Milletimizin bize ihtiyaç duyduğu her yerde her zaman oradaydık. 1 Nisan’dan itibaren İstanbul gecemiz gündüzümüz olacak. İstanbulluların canı, malı bize emanet olacak.

“5 yıldır Üsküdar’a tek çivi bile çakmadılar.”

“Yavuztürk’te bir annemin başını yastığa huzurla koymasını istiyoruz. Bu mümkün değil mi? Bu kadar sorun olur mu?” diyen Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

İstanbul’un kaynaklarını kendi gelecekleri için harcıyorlar. 320 milyonunu tabelalara, 550 milyonunu da iki günlük konsere harcıyorlar. Üsküdar ve Yavuztürk sözlerini unuttular. 5 yıllık süreçte Üsküdar’a tek çivi çakmadılar. 5 yıldır tatilde geçirdiği zamanı İstanbul’a ayırsaydı daha keyifli bir İstanbul’da yaşıyor olabilirdik.

“Bu kardeşiniz İstanbul’a verdiği sözü tutacak”

“İstanbul trafiğini ve İstanbul’u unutup, İstanbul’un sorunlarını ikinci plana atarsanız cevabını sandıkta alırsınız.” şeklinde konuşan Kurum, konuşmasında Yavuztürk’ün otobüs sorununa değinerek şu ifadeleri kullandı:

Şimdi dışarı çıkıp bizi sakinleştirmeye çalışsınlar. Dil sürçmelerinden bize çıkarımlarda bulunuyorlar. Murat Kurum’un İstanbul’un sorunlarını çözemeyeceğini söyleyebilen var mı? Bu kardeşinizin İstanbul’a verdiği sözü tutacağını da çok iyi biliyorlar.

“Üsküdar’ı İstanbul’un parlayan yıldızı yapacağız”

Sizlerin oylarıyla İstanbul’un trafik sorunu ortadan kalkacak. Sizlerin oylarıyla taksi sorunu ortadan kalkacaktır. Sizlerin oylarıyla İstanbul kreş sıkıntısından kurtulacak. İstanbul yaşanabilir bir şehir olacak. İnsanlar sabah uyandıklarında huzur içinde işlerine gidecekler. 1 Nisan’dan itibaren lider Hilmi Türkmen’le el ele vererek Üsküdar’ı İstanbul’un parlayan yıldızı yapacağız.

banazhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu